Soms duurt het even voordat een goed idee werkelijkheid wordt. Dat geldt ook voor het bijzondere ontwerp dat in 2023 werd gemaakt voor de nieuwe tennismuur van TV Akkrum.
Toen de vereniging destijds investeerde in een nieuwe tennismuur, maakte Siebe Boersma een prachtig ontwerp met een tennisbaan met op de achtergrond een ‘skyline’ van Akkrum. In het ontwerp waren verschillende herkenbare dorpsgezichten verwerkt, waaronder de kerk, Coopersburg en de Wettertoer. Het idee was om dit ontwerp op de tennismuur te laten aanbrengen, zodat de muur niet alleen functioneel zou zijn, maar ook een echte blikvanger voor de vereniging zou worden.
Helaas bleek het kostenplaatje voor het professioneel bedrukken van de muur uiteindelijk te hoog. Daarom werd gekozen voor een praktische oplossing: de tennismuur werd door vrijwilligers voorzien van een neutrale achtergrond met daarop een geschilderd tennisnet. Een mooi resultaat, maar het oorspronkelijke ontwerp verdween daarmee voorlopig naar de achtergrond.
Toch bleef het idee leven. Siebe vertelt hierover: “Ik fûn it spitich dat it ûntwerp net brûkt wurde soe. Ferline jier hearde ik dat der praat waard oer in update fan it klubgebou. It soe moai wêze as it boerd dan dochs noch earne in plak krije soe.”
Toen er plannen ontstonden om het clubgebouw een opfrisbeurt te geven, kwam ook het ontwerp opnieuw ter sprake. In overleg met het bestuur werd besloten om de skyline alsnog een prominente plek te geven. Het bord heeft inmiddels een mooie locatie gekregen bij de ingang van het clubgebouw, op de plek waar sinds begin deze eeuw een groot tennisracket hing met reclame van de Friesland Bank.
Hierdoor is het ontwerp alsnog zichtbaar geworden voor iedereen die het park bezoekt. Het bord vormt niet alleen een fraaie entree, maar benadrukt ook de verbondenheid van de vereniging met het dorp Akkrum.
Namens de vereniging willen we Siebe Boersma hartelijk bedanken voor zijn inzet! Niet alleen voor het maken van het ontwerp, maar ook de plaatsing met Niels van der Veen.
Kom gerust eens een kijkje nemen bij de ingang van het clubgebouw en bewonder de skyline van Akkrum zelf!

